2017 DÜNYA GENÇLERİ KÜLTÜR FESTİVALİ

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi işbirliği ile yapılan 2017 Dünya Gençleri Kültür Festivali Adnan Menderes Üniversitesi Tralleis Meydanında yapılan festival ile gerçekleşti.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) işbirliği ile gerçekleştirilen 2017 Dünya Gençleri Kültür Festivalinin amacı ; ''Yurt dışından gelen öğrencilerin kendi kültür ve medeniyetlerini tanıtırken Türk öğrenciler ve halk ile kaynaşmasını sağlamak hedeflenmiştir. Festival kapsamında Aydın Gençlik Merkezinin açtığı tanıtım standında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Aydın Gençlik Merkezinin gençlere yönelik yapmış olduğu projeler gençlik liderleri tarafından yabancı öğrencilere anlatıldı.

Gerçekleştirilen kültür festivalinde farklı ülkelerden Türkiye' ye gelen yabancı öğrenciler açtıkları stantlarda ülkelerinin kültürlerini, medeniyetlerini, danslarını, kıyafetlerini sergilerken, yöresel yemeklerini de misafirlere ikram ettiler. İçerisinde kültürel etkinliklerin olduğu, folklor gösterilerinin yapıldığı ve yöresel yemeklerin sunulduğu 2017 Dünya Gençleri Kültür Festivalinde mehteran gösterisi, yöresel halk dansları ve Aydın Gençlik merkezi halk oyunları ekibi kültürel zenginliklerimizi sahneleme imkanı buldu.

Farklı kültürlerden olan gençlerle tanışmak, ön yargıları yıkmak, farklılıkların aslında zenginlik olduğunu görmek, farklı kültürlere saygı duymak, gençlerde hoşgörü duygusunu geliştirmek, Türk kültürünü misafir öğrencilere tanıtmak ve onların kültürlerini tanıtmak Gençlik Merkezlerimizin hedefinde olmaya devam edecektir.

20 farklı ülke 55 farklı şehirde düzenlenen ve 25 Nisan' da Kosova ve Gana'da başlatılan 10. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının finali 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü İstanbul Kongre Merkezinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın katılımı ile gerçekleştirilecektir.


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!