Alkışlar Afganlı Minik Yüreklere

Aziziye Gençlik Merkezi'nin misafiri olan Afganlı Minik Yürekler, 23 Temmuz Erzurum Kongresi'nin yapıldığı tarihi binayı ziyaret ederek, en az Türkler kadar duygulu anlar yaşadı.

Erzurum

Aziziye Gençlik Merkezi, insan odaklı çalışmalarına devam ediyor. 23 Temmuz Erzurum Kongresinin 100'üncü yıl dönümü sebebiyle Afgan çocukları Kongre binasına götüren Aziziye Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri, Milli Birlik ve Beraberlik ruhunu anlattı. Gençlik Liderleri nitelikli bir çalışmaya imza atmanın ve önemli bir farkındalık oluşturmanın önemini anlattı.


Gençlik Lideri Yaser Taşkesenlioğlu öncülüğünde 1 yıla yakın süredir sığınmacı ve dezavantajlı gençlerle ilgilenen Gençlik merkezi gençlerin sosyal uyum kazanmasını hedefliyor.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Tarihi Kongre binasında gençlere Kurtuluş Savaşı mücadelesini anlatımı yapan Gençlik Lideri Yaser Taşkesenlioğlu ile gençlik çalışanı İrfan Akkuş her ülkenin zor zamanları olduğunu ve bu zor zamanlarda tepeden tırnağa tek yumruk olmanın öneminden bahsederek, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan bir çok ilden katılan delegelerin almış oldukları milli mücadeleyi ateşleyen önemli kararların öneminden bahsettiler.

GENÇLİK MERKEZİ GENÇLERİN MERKEZİ OLDU

Bir yıl önce resmi açılışı yapılan Dadaşkentte bulunan gençlik merkezi adeta gençlerin merkezi olma yolunda ilerliyor. Sağlıklı Yaşam ve Spor Atölyesi kapsamında Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi Taekwondo gibi spor branşlarıyla hizmet eden gençlik merkezi Gitar, Bağlama, Ney, Halk Oyunları atölyeleriyle de adeta gençlerle dolup taşıyor. Kişisel gelişim söyleşilerinde Kudüs ve Mescidi Aksa anlatılan gençler yeni başlayacak olan tarih söyleşileriyle şuurlu bir gençlik olma yolunda kendilerini geliştirmek için çabalayacaklar.

 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!