Gençler Toprakla Buluştu

Vefa Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan ‘’Gençler Toprakla Buluşuyor ’’ Projesi ile 30 Gönüllü Genç Rize’de doğa ile buluştu. 

Vefa Gençlik Merkezince hazırlanan ‘’Gençler Toprakla Buluşuyor ’’  Projesi kapsamında giderek artan şehirleşme ve tüketim doğrultusunda doğadan ve üretimin zorluklarından habersiz olan, hiç köy görmemiş ve toprak ile uğraşmamış gençlere farkındalık ve doğa bilincini kazandırmak amacıyla gönüllü olarak katılım sağlayan gençler Rize Gençlik Merkezimizin ev sahipliğinde Rize Senoz Çukurluhoca köyündeki Demirdağ ailesinin misafiri oldu. Katılımcı gençlere önce çayın tarihçesi ve ülkemiz için önemi anlatıldı, daha sonra çay tarlasında çay nasıl toplanır uygulamalı olarak yerinde deneyimlenmesi sağlandı. Arkasından Çaykur Çay Fabrikasında toplanan çayların işlem sırasına göre soldurulması, kıvrılması, oksidasyonu, kurutulması ve sonunda harmanlanıp tasnif ve paketlenmesini gözlemleyen gençlere; ayrıca bu deneyimleri yaşarken aralarda da Yöresel lezzetler ikram edilip, Yeşil ve Mavi’nin hakim olduğu Rize’nin doğal güzelliklerini de gezme fırsatı da sağlandı.

Gençlik merkezinin bu ve benzeri imkânlarından faydalanan gençler ve onların aileleri projeden son derece memnun kaldıklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!