BİZLER GÖNÜL ERLERİYİZ

Bizler Gönül Erleriyiz diyerek çıktık yola… Sevgi, Kardeşlik, Muhabbet ve Dua ile…

Bizler tanışmak, konuşmak, kucaklaşmak ve hemhal olmak için farklı renklerle farklı dillerle yaratılmış, bir yaratıcının kullarıyız. Aynı ailenin, aynı inancın, aynı medeniyetin evlatlarıyız. Hepimiz bir elin parmakları gibi birbirine yakın ve aynı bedenin kardeş uzuvlarıyız. Aynı sofrada oturmuş, aynı ekmeği bölüşmüş, aynı gönül dilini konuşmuş ve aynı derdi paylaşmış olmak bizleri birbirimize daha da yakınlaştırıyor.

Bu sebeple, 81 ilimizde 294 Gençlik Merkezimizin Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlerimizle Mübarek Ramazan-ı Şerif’ in rahmetini, mağfiretini, bereketini, feyzini paylaşmak ve yardımlaşmak için illerimizde o sımsıcak dost gönüllere misafir oluyoruz, ve o güzel gönülleri misafir ediyoruz.

Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençlerimizle Gençlik Merkezlerinde, bahçelerde, meydanlarda iftarlar yapıyor, Gönüllü gençlerimizle beraber sokak oyunları oynatıyor, büyüklerimizin evinin temizliğini yapıyor, ihtiyaçlarını gideriyoruz. İftar yemeğini hazırlıyor, beraber oruçlarımızı açıyoruz. İftarın ardından hasbihal ederek onlarla hemhal oluyor, ufak hediyelerle gönüllerine dokunuyoruz.

Adalet, merhamet ve muhabbet merkezli yeni bir dünyanın inşa ve ihyası için çevrelerine duyarlı, bazen semaya açılan ellere, bazen yüzlerdeki tebessüme, bazen gözyaşına, bazen de acıya ortak olabilen, bir ve diri olmayı paylaşmayı bilen, irfan sahibi gençlerimizin yetişmesine katkı sağlıyoruz.

Gençler! Sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

Bizim Yunus’unda dediği gibi

Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için.

Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!