ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN

  İçişleri Bakanlığı trafik kazalarını azaltabilmek ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturabilmek amacıyla 2019 yılını "Öncelik hayatın, öncelik yayanın" sloganıyla "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" olarak ilan etti.

 Yayaların trafikte öncelikli olduğuna dikkat çekmek isteyen Bakanlık, yıl boyu sürecek bir kampanya hazırladı.  Bütün illerde eş zamanlı yapılacak olan eylem ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edilişi, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyurulacak.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı da bu farkındalığa dikkat çekmek amacıyla 81 ilde faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerini kampanyaya destek vermek amacıyla harekete geçirdi. Gönüllü gençlerimiz; bulundukları illerdeki yaya geçitlerinde yayaların sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesine dikkat çekmeye çalıştı. 

  Hazırladıkları ''Dikkatli Geç, Yaşamayı Seç'', ''Sen Dur, Yaşam Durmasın'' dövizleriyle yaya öncelikli trafiğe dikkat çekmeye çalışan ve trafiğin ülkenin önemli sorunlarından biri olduğunu  belirten Gençlik Merkezlerimiz, ülkede her yıl çok sayıda  vatandaşımız kazalarda hayatını kaybediyor, alınacak önlemlerle bu kazaların önüne geçmek mümkün bu nedenle  herkesi projeye destek vermeye ve trafik kuralları konusunda dikkatli olmaya davet etti.

 

 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!