GÖNÜLLÜLÜK YILININ İLK BÜYÜK GÖNÜLLÜLÜK HAREKETİ

Kış şartları nedeniyle kan bağışı sayısında azalma yaşayan Kızılay'a "Biz Bitti Demeden Bitmez’’ sloganıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden destek geldi.

    Kızılay’ın ‘’Kan stoklarımız azaldı, kan ihtiyacımız arttı. Kış şartları nedeni ile kan bağışı sayılarımızda ciddi düşüş var. Her gün hastalarımız için 9000 ünite kan bağışı almak zorundayız. Sizleri Kızılay kan bağış noktalarımıza bekliyoruz" çağrısı üzerine harekete geçen Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü  81 ilde faaliyet gösteren Gençlik Merkezlerini organize ederek, kan bağışında bulunması çağrısını yaptı.

    Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun  Bakanlık olarak 2019 yılını "Gönüllülük Yılı’’ ilan etmesi üzerine gönüllü gençlerimiz de yılın ilk büyük gönüllülük hareketini başlatmış oldu.

   Tüm il ve ilçelerde kurulan kan bağışı noktasına akın eden gönüllülerimiz; kan bağışının hayati önemine dikkat çekerek, ülke çapında teşvik edilmesi için yapılacak tüm çalışmalarda görev alacaklarını ifade ettiler.

 

 

 

 

 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!