MEHMET AKİF ERSOY VEFATININ 82. YILINDA ''KORKMA'' İLE ANILDI

 İstiklal Marşı yazarı milli şair Mehmet Akif Ersoy vefatının 82. yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde sahnelenen "Korkma" isimli tiyatro oyunuyla anıldı. 

Özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı.Bakan Kasapoğlu, tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitler sunan ve Çanakkale Destanı'nı anlatan "Korkma" isimli tiyatro oyununu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde izledi.

Anma töreninde bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, milletin evlatlarına milli şuurun nice kıymetli eserini miras bırakan milli şair Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82. yılında rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

Mehmet Akif Ersoy'un, medeniyet mücadelesinde gençliğin en ideal timsali olduğuna vurgu yapan Kasapoğlu, "Bugün, Allaha hamdolsun ki, milyonlarca Asım, milyonlarca genç onun izinden gidiyor. Bütün dünyaya karşı onun davasını temsil ediyor. Mehmet Akif demek asalet demektir, vakar demektir, izzet demektir, istiklal demektir, özgürlük demektir, aşk ve iman demektir. Merhum Akif, ebedi aleme göç edişinin ardından geçen 82 yıla rağmen bugün eserleri ve fikirleriyle milletimizin gönlünde yaşamaya devam ediyor." şeklinde konuştu.


  Çok sayıda davetlinin katıldığı anma töreni ,2014 yılında düzenlenen ''Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma'' adlı yarışmada dünya birincisi olan  Edirne Selimiye Camii İmam Hatibi olarak görev yapmakta olan Hafız Alpcan Çelik’in Kuran tilaveti ile başladı.  Gençlik merkezlerindeki hizmetlerle ilgili kısa bir film ve gençler tarafından çekilen ''Korkma'' videosu izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.Ayrıca kum sanatçısı Veysel Çelikdemir bir gösteri sundu.

 Tek kişilik tiyatro oyunun ardından Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, oyunu yazan, yöneten ve oynayan Ahmet Yenilmez ve kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'e birer demet çiçek takdim etti. Bakan Kasapoğlu  ayrıca Yenilmez'e, Düzce Gençlik Merkezi'ndeki gençlerin yaptığı hat tablosunu da hediye etti.

 

 

 

 

 

 

 

 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!