VERİMLİLİK ve TEKNOLOJİ FUARI'NA GENÇLER DAMGA VURDU

  Verimlilik Vakfı tarafından Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Verimlilik ve Teknoloji Fuarı"nda stand açan Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Merkezlerinin yapmış olduğu çalışmalarla fuara damga vurdu.

 Akıllı çözümler temasıyla gerçekleştirilen fuarda , Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen Bilim ve Teknoloji Kulüpleri, İnovasyon Atölyeleri ve Kod Adı 2023 projesi ile ilgili çalışmalar ziyaretçilerle buluştu.
 
  
Gençlik ve Spor Bakanlığı standını ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  gençlik merkezlerinde yürütülen iha, 3d yazıcı, drone ve robot ligi çalışmalarıyla ilgili gençlerden bilgi aldı.  

  Kasapoğlu, "Kod Adı 2023" projesi kapsamında robotik kodlama eğitimi alan Aksaray Gençlik Merkezi'ndeki gençlerin, yazılım ve tasarımlarını yaptıkları robotların mücadele ettiği maçı da bir süre izleyerek öğrencilere başarılar diledi.

  Fuarın diğer bir ilgi odağıysa Lider Temel’di. Bakanlık standında gençleri karşılayan Lider Temel, gençlerle bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!