HAYATA ENGEL YOK!

  Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tarafından yapılan sosyal sorumluluk faaliyetleri ile aktif bir şekilde yürütülüyor.  Bu kapsamda Belediye Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Afyonkarahisar Görme Engelliler Spor Kulübü ve diğer Engelli Sivil Toplum Kuruluşları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde düzenlenen programda bir araya geldiler. 
Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençler tarafından hazırlanan program kapsamında her yaş grubundan engelliler ile birlikte çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapıldı.
   Gerçekleştirilen faaliyet ile engelli kardeşlerimiz gençlerimiz ile birlikte birçok alanda yeni beceriler kazandılar. 
Dünya Engelliler Günü nedeniyle yapılan bu program ile Gençlik Merkezi üyesi gençlerin farkındalıkları artmış ve engellilere destek olma konusunda deneyim kazanmışlardır. Engelsiz bir Gençlik Merkezi için birlikte yapılacak faaliyetler için örnek bir çalışma olmuştur. Engellerin birlikte aşıldığı toplumsal bir yaşam için gençlerin ve toplumun diğer kesimlerinin yer aldığı, çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarının yaygınlaştırılmasına olan ihtiyaca dikkat çekildi. 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!