HER GÜZEL ŞEY KELEBEK KADAR DA OLSA

Yaşarken onca mutluluğu kalabalıklarla paylaşırken, bir çok hüznü tek başımıza yaşarız. Nefesimizi tutup, uçsuz bucaksız bir denizin altına daldığımızda hayat bize ne kadar kısa ve değerli geliyorsa, işte o nefesin öte ucunda duran deniz de o kadar anlamlı ve ihtiyaçtır hepimiz için. Tuttuğumuz nefes, ömrümüzün sadece o anı ise, o nefesten öncesi ve sonrası da tıpkı denize benzer. Ya, inatla nefes almaya devam edeceksin ve denizin öteki taraflarına da yüzeceksin ya da sadece tuttuğun nefes kadar o ana gülümseyeceksin.

İzmir Gençlik Merkezleri, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde, bir ömür kadar güzel güne imza attı. Ödemiş Gençlik Merkezinin ev sahipliği yaptığı Birgi Piknik Buluşması; akıllardan çıkmayacak kadar eğlenceli, kalpleri neşeyle  birbirine bağlayacak kadar tutkulu ve herkesin gün sonunda birbirine müteşekkir kalacağı kadar dolu dolu bir güne dönüştü. 

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanımız Sayın Ahmet Cemil Bedir'in teşrifleri ile gerçekleştirilen piknikte, üç yüze yakın genç, gönül bağlarını perçinledi. İp atlamadan keçe ile bebek yapımına, ebru sanatından kaligrafi çizimine, yakartoptan voleybola, halat çekmeden çuval yarışına, halk oyunlarından denge oyununa, kelime bilme oyunundan kaşıkla yumurta taşıma yarışı ve mayın tarlası oyununa kadar hiç boşluğu olmayan bir gün geçirilirken, yine gençlik merkezlerinin gururu olan gençler tarafından verilen mini konser, tüm gençlerin alkışını aldı.

Öte yandan üstü açık otobüslerle Birgi Kültür Gezisi gerçekleştirildi. Mangal keyfi ile günü tamamlayan gençler, unutulmaz anıları da beraberinde götürdüler.

Yüzlerinde, kalplerinden gelen tebessümlere yer açan gençler, safderun mutlulukları ile paranın bile yerine koyamayacağı bir servet dağıttılar. Bir güne sığdırılan her güzel şey, kelebeğin ömrü kadar kısa da olsa, renkli kanatlarının altına aldığı rüzgar kadar etkili ve gençlerin birbirine olan dokunuşları tıpkı; kelebek gibi narin ve sevgi doluydu.

#MerkezimdeBuYaz


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!