NAMAZDA BEREKET, SPORDA HAREKET VAR”

  • GENÇLİK HİZMETLERİ

 İskenderun Gençlik Merkezi her yerde olmaya devam ediyor. ”Namazda Bereket Sporda Hareket Var” adıyla başlattıkları projede, Kaptan Paşa Camiinde sabah namazına gelen cami cemaati ve gönüllü gençler birlikte sabah sporu yaptı.

 Projeyle ilgili konuşan gençler; ‘’Çok uzun zamandır başlatmayı düşündüğümüz bir projemizdi. Sizlerde takdir edersiniz ki, yapılan çalışmaların devamlılığı olması durumunda anlam kazanır. Bizde proje ortaklarımızı iyi belirledikten, alt yapı çalışmasını tamamladıktan sonra bugün itibariyle başlangıcımızı yaptık. Yaklaşık 2 yıldır “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projemiz devam ediyordu. Bu süre zarfında gelen gençlerimizle cemaatin arasında, ortak noktalarla, daha çok kaynaşmalarını, aynı zamanda daha sağlıklı bir toplum için her kesime ulaşılmasını hedefliyoruz.’’ dedi.

 Gençler, projenin uygulanışıyla ilgili de bilgi verdi. Proje ortaklarımızdan Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden gönüllü gençlerimizi, araçlarımızla camiye getiriyoruz. Cami cemaati ile namaz kılıp, antrenörümüzle birlikte gençlerimize ve cami cemaatine, cami içerisinde spor yaptırıyoruz. Elimizden geldiğince projeyi devamlı hala getirip uygulamada kalması için çaba göstereceğiz. “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” ve “Namazda Bereket, Sporda Hareket Var” projelerimiz artık paralel bir şekilde devam edecek. Ayrıca en büyük destekçimizde her zaman için, Kaptan Paşa Cami İmamı hocamız oluyor. Onun güzel düşünceleri, gençleri sahiplenmesi ve yenilikçi fikirleri bizlere de şevk veriyor. Bu anlamda her hafta Perşembe günü yapacağımız bu çalışmayı önümüzdeki haftalarda 2 güne çıkarmayı planlıyoruz. Herkesi “Namazda Bereket, Sporda Hareket Var” projemize davet ediyoruz. 


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!