SURİYELİ GENÇLERLE KİTAP OKUMA HALKALARI

  • ŞANLIURFA İPEKYOL GENÇLİK MERKEZİ

Ortaokul, lise ve yüksekokul öğrencileri başta olmak üzere gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, analitik düşünen, konuşmaları doğru şekilde algılayabilen ve aktarabilen, olayları ve olguları yorumlayabilen, sorgulayan, tartışan, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

               İpekyol gençlik Merkezi Müdürü Müslüm AKTABUR; Bu amaçlar doğrultusunda Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi olarak Göbeklitepe Ortaokulunda eğitim gören Suriyeli gençlerle irtibat kurarak onları da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu Kitap Okuma Halkalarına dahil ettiklerini ifade etti.

               Suriyeli gençlerle yaptığımız sohbette gençler 'Yıllardır Türkiye’deyiz. Artık Türkiye’ye uyum sağlamaya başladık. Gençlik ve Spor Bakanlığının yapmış olduğu Kitap Okuma Halkalarına katılmaktan mutluyuz. İpekyol Gençlik Merkezinin bizleri bu projeye kattıkları için teşekkür ediyoruz' dediler.

               Kitap Okuma Halkaları Faaliyet Sorumlusu İbrahim GEÇGEL, Suriyeli gençlere ilk kitap olarak 'Peygamberimizden Gençlere 50 Nasihat' kitabının dağıtıldığını ve 30 Kasım Perşembe günü kritik yapmak üzere sözleştiklerini ifade etti.


SON ETKİNLİKLER
TAKİP EDİN!